Астролозите се едногласни, ова се 3-те најинтелигентни знаци на зодијакот!

од Берта Китинска

Астролозите велат дека претставниците на овие хороскопски знаци се убедливо поинтелигентни од другите знаци. Нивниот мозок никогаш не мирува, а идеите само продолжуваат да доаѓаат.

Многу лесно се снаоѓаат во сите ситуации, а доколку се најдат во неволја, брзо ќе излезат од неа, благодарение на чистиот ум.

Јарец

Припадниците на овој знак имаат т.н. практична интелигенција која ги тера на повеќе во сè, вклучително и знаење. Имаат завидна меморија која им овозможува да ги паметат и најбаналните работи кои секогаш ги користат, а стекнатото знаење одлично го применуваат и никогаш не забораваат на она што некогаш го совладале.

Близнаци

Припадниците на овој знак се многу јасни, а во споредба со другите знаци се карактеризираат со брзина на размислување, како и јасност со која без прекумерна мака доаѓаат до решавање на проблемите. Имаат одлична способност да учат и совладуваат нови вештини, но тоа им користи само ако се спремни да се посветат на нешто.

Водолија

Припадниците на овој знак се исклучително интелигентни, што објаснува колку од прославените генијалци има меѓу нив. Поминуваат одлични тестови за интелигенција, имаат талент за поинаков и оригинален пристап кон проблемите и голема можност за концентрација. Колку се поинтелигентни, толку се повеќе склони кон емоционална нестабилност.

 

 

Слични содржини