Актуелно
Почетна / TOP NEWS / БиХ: Дете заразено со корона се обидело да се самоубие

БиХ: Дете заразено со корона се обидело да се самоубие

Едно дете, четири од нив кои биле однесени во болница во Сараево заради коронавирусот, се обидело да се самоубие.

Клиниката објави дека четири позитивни деца во моментов се хоспитализирани во одделот за изолација на Клиниката за детски болести на Универзитетскиот медицински центар во Сараево. Две имаат билатерална пневмонија, а едно дете има и синдром Кавасаки, пренесува „Хајат“.

Во четвртиот случај, станува збор за дете кое се обидело да се самоубие со пиење киселина, а исто така е позитивно и на КОВИД-19.

Детски психијатар е, исто така, вклучен во третманот на детето.

loading...