Бура во Лондон: Мурињо доби отказ од Тотенхем

од Nikola Popovski

Жозе Мурињо повеќе не е тренер на Тотенхем.

Легендарниот португалски стратег добил отказ од лондонскиот клуб, пренесува британски „Телеграф“.

Челниците на „петлите “ од Лондон не биле задоволни од резултатите, па решија дека е време да се простат со еден од најдобрите европски тренери.

Слични содржини