Актуелно
Почетна / Слајдер / Дете паднало од тераса во Кавадарци, итно пренесено на скопските клиники

Дете паднало од тераса во Кавадарци, итно пренесено на скопските клиники

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци по што бил пренесен на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.


Несреќата била пријавена во 14 часот во Полициската станица Кавадарци. Според пријавата, незгодата се случила на улицата Браќа Џунови.

Детето паднало од терасата на куќата во која живее. Поради повредите, било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

loading...