Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Шестгодишно девојче повредено со воздушна пушка во Македонски Брод

„На 25.05.2020 околу 20.30 часот во Полициската станица Македонски Брод било пријавено дека во село Белица, Македонски Брод, во куќа сопственост на С.Т., З.К.(44) од Скопје, кој престојувал како гостин, со воздушна пушка на С.Т. испукал една дијабола кон метално буре во дворот, при што повредил шестгодишно девојче од Скопје, …

Повеќе

Уапсен возачот кој прегази 4-годишно дете во Струмица

МВР информира дека вчера бил уапсен и возачот, кој беше во бегство откако прегази четиригодишно дете беше прегазено во Струмица . -На 29.04.2020 година во 15:00 часот во Полициска станица Струмица е лишен од слобода Т.М. (34) од село Баница, осомничен дека го управувал патничкото возило „форд ескорт“, со скопски …

Повеќе

Пронајден автомобилот со кое беше прегазено 4 годишно, се трага по возачот

Пронајдено е возилото со кое беше прегазено четиригодишното дете во Струмица вчера во 17:35 часот, а возачот е во бегство, соопшти доцна синоќа портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. -Од страна на полициски службеници возилото е пронајдено и е во кругот на СВР- Струмица. Се преземаат мерки и активности за пронаоѓање …

Повеќе

Филипче со предлог на едукативни и забавни содржини за родители и децата

Министерот за здравство Венко Филипче на својот профил на Фејсбук предложи неколку едукативни и забавни содржини на веб страници каде родителите заедно со своите дечиња би поминале квалитетно време заедно. -Родители, искористете го овој период да поминете квалитетно време со вашите деца. Во продолжение неколку едукативни и забавни содржини,напиша Филипче. …

Повеќе

Малата Мила ја победи болеста, по хемотерапијата заѕвони на ѕвончето во Детската клиника во Скопје (ВИДЕО)

Мила вчера заврши една голема битка и сите се радуваме заедно со неа. Малата Мила заѕвоне на ѕвончето за оздравување и тоа значи дека ја победила болеста и заминува дома. По Румеса, Мила е второто детенце кое овој месец заминува здраво и живо дома. „Многу мила, една мала Мила! Денес …

Повеќе

Петнаесетодишното дете во Загреб реанимирано, но во тешка состојба

Петнаесетгодишното дете за кое хрватските медиуми пренесоа дека загинало е реанимирано, но е многу критично, јавува Н1 телевизија. „Детето е во многу критична состојба, во моментов се прават проверки“, вели за Н1 директорот на Детска болница во Клајшева, Горан Роиќ. Претходно, од Итната медицинска помош јавија дека детето загинало и …

Повеќе

Игор Којиќ ја брани Северина: Детето е изолирано од мајката, не од вирусот

Игор Којиќ застана во одбрана на својата сопруга Северина, која повторно е во фокусот на јавноста со борбата со поранешниот партнер за старателството над синот. Кога таа не успеала да се види со синот, Милан известил дека тој патувал во Австрија и е во самоизолација, а Севе била во Швајцарија …

Повеќе

ДРАМА: Северина го изложила синот на ризик? Милан се изолира, не го покажува детето ниту преку прозорец

Според српски Телеграф, Северина го загрозила синот Александар кога наводно, викендот на 7 и 8 март, наместо да биде со него, заминала на настап во Швајцарија, оставајќи го детето со роднини. Ситуацијата кулминирала кога роднината која го причувала тој ден детето го однела во игротека, во која имало повеќе од …

Повеќе