Девојка пријавила дека била силувана од момчето

од Nikola Popovski

Девојка била жртва на силување, по што случајот го пријавила во полициска станица, информираат од МВР.

Синоќа во 20:45 часот во полициската станица Ѓорче Петров, 22-годишна девојка од Скопје пријавила дека нејзиното момче В.Б.(24) од Скопје извршило обљуба врз неа.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини