Дилер фатен дома со марихуана

од Nikola Popovski

Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер (2 јануари) околу 22 часот и 10 минути го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Ф.Ф..

При претрес во неговиот дом во Тетово, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен законски предвидениот поднесок.

Слични содржини