Достојно за Оскар! (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Уругвајскиот напаѓач на Барселона, Луис Суарез стана предмет на потсмев од страна на навивачите на Реал Мадрид со своето глумење во шеснаесетникот на Челзи во натпреварот меѓу „сините“ од Лондон и „лос кулес“ во Лигата на шампионите на „Стемфорд Бриџ“ вчера (1:1).

„Деветката“ на Барса падна по контакт од своите две нозе и претендираше дека против него е извршен прекршок. Тоа се случи само неколку минути по изедначувачкиот гол на Лионел Меси (75), кој четвртина час пред крајот казни груба грешка во одбраната на Челзи, откако Вилиан (62) ги изведе домаќините во предност малку порано.

Facebook групите на навивачи на Реал Мадрид не пропуштија да се потсмеваат на Суарез, а не го одминаа и потегот на францускиот дефанзивец на Барса, Семјуел Умтити во друга ситуација од истиот натпревар,