Дваесет и петгодишна девојка заврши во болница, ја претепал партнерот

од Stefanija Kuzmanovska

Утрово во 07:47 часот во СВР Велес од Итна медицинска помош Велес било пријавено дека кај нив била донесена 25 – годишна жена со повреди на телото нанесени од нејзиниот невенчан сопруг, информира портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев.

Тој информира дека полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини