Ердоган: Имам посебен однос со Путин

од Stefanija Kuzmanovska

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека има посебен однос со рускиот претседател Владимир Путин кои напредуваат и го критикуваше Западот дека нема урамнотежен пристап кон Москва.

„Нема да воведуваме санкции кон Русија, како што направи Западот. Русија и Турција си требаат една на друга на сите можни полиња“, рече Ердоган во интервју за Си-Ен-Ен.

Слични содржини