ФОТО: Почна средбата на еврокомесарот Вархеји со Спасовски

од Aleksandar Todeski

Еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји дојде во владата на средба со техничкиот премиер Оливер Спасовски. По средбата, најавена е и заедничка прес конференција на Спасовски и Вархеји.

Комесарот, кој е во официјална посета на земјава имаше средба со претседателот Стево Пендаровски, а по средбата со премиерот, ќе се сретне и со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

А.Т.

Фото: Борче Поповски

Слични содржини