ФОТО: Со бел дим, Дескоска најави мнозинство за Законот за Јавно обвинителство

од Aleksandar Todeski
359 прегледи

Бел дим во знак на постигнат договор, дека има мнозинство од 80 пратеници објави на својот Фејсубк профил министерката за правда Рената Дескоска, откако за вечерва во 22 часот е закажана владината седница на која ќе се разгледува Законот за Јавно обвинителство.

По одржаната владина седница, текстот на предлог-законот за Јавно обвинителство оди во Комисијата за европски прашања, а потоа пред распуштање на Собранието ќе биде изгласан Законот.

Слични содржини