Актуелно
Почетна / Слајдер / Гостиварец со нож и секира нападнал маж

Гостиварец со нож и секира нападнал маж

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 52-годишниот Н.Ш. од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 07.05.2020, пријавениот физички го нападнал М.И., по што се обидел да го повреди со нож и секира, но не успеал. Притоа, со повреда се здобил Р.И., татко на М.И., кој му помогнал. По настанот, пријавениот бил лишен од слобода и приведен во полициска станица.

loading...