Ѓукановиќ се лекува од пневмонија

од Stefanija Kuzmanovska

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, се лекува од пневмонија по совет на лекар, соопштено е од неговиот кабинет.

Се наведува дека претходните тестови, вклучително и денешните, покажале дека е негативен на ковид-19.

„Сите витални параметри се стабилни и тој ги извршува редовните претседателски должности без прекин“, се додава во соопштението.

Слични содржини