Казнети 352 лица за неносење маска

од Берта Китинска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот, регистрирани се 352 прекршоци, информираат од МВР.

Од ресорното министерство воедно апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

loading...

Слични содржини