Казнети над 700 лица за неносење маски

од Берта Китинска

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 749 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

loading...

Слични содржини