Актуелно
Почетна / Сцена / Кијану на Оскарите дојде со мајка му, а сите мислеа дека тоа е неговата девојка

Кијану на Оскарите дојде со мајка му, а сите мислеа дека тоа е неговата девојка

Омилениот холивудски актер Кијану Ривс на овогодинешните доделувања на Оскарите ја понесе својата мајка, Патриција Тејлор.

Но, иако со тој потег заработи дополнителни симпатии од јавноста, предизвика и конфузија.

Имено, во описот на нивната фотографија од црвениот тепих на агенцијата Getty Images неговата мајка ја замениле со неговата девојка, 47-годишната уметница Александра Грант.

Доколку случајно пропуштивте, при крајот на минатата година Кијану за прв пат по 35 години се прошета на црвениот тепих со девојка која и тогаш, поради нејзината седа коса, многумина ја заменија за многу постарата актерка Хелен Мирен, а сега и за неговата мајка.

View this post on Instagram

NEW COUPLE ALERT! 🚨 Setelah melajang selama 20 tahun, akhirnya Keanu Reeves (55) membuka hati kepada Alexandra Grant dan membawanya ke hadapan publik di acara LACMA Art + Film Gala di Los Angeles 😍 . Grant (46) adalah seniman yang berspesialisasi di seni patung dan lukisan. Ia juga mendirikan proyek grantLOVE untuk mendukung organisasi seni seperti Heart of Los Angeles (Seni Visual) di Los Angeles dan Union for Contemporary Art di Omaha, Nebraska. . Kisah Grant dengan Reeves berawal saat mereka berkolaborasi lewat buku 'Ode To Happiness' pada tahun 2011. Selanjutnya mereka kerap melakukan kolaborasi hingga mendirikan perusahaan penerbitan buku kecil bernama X Artists 'Books pada tahun 2017. . Apa harapan kamu untuk pasangan ini? ❤ — cr: thesun.co.uk #GLITZMEDIACO #glitzmedia #KeanuReeves #AlexandraGrand #hollywood #couple #hollywoodcouple #news #celebrity #KeanuReevesAlexandraGrant #lovebird #relationship #media

A post shared by WWW.GLITZMEDIA.CO (@glitzmediaco) on

Многу обожаватели и во двата наврати застанаа во одбрана на актерот, истакнувајќи дека е вистинско освежување што Кијану е во врска со некој близок до својата возраст, за разилка од повеќето холивудски ѕвезди.

loading...