Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Што се случува со фустаните на ѕвездите по Оскарите?

Познатите дами на црвениот тепих на Оскарите секогаш се појавуваат во вредни, скапи и дизајнерски фустани, но секогаш постоело прашањето дали ги купуваат, изнајмуваат или пак, модните куќи им ги подаруваат. Одговорот е, од сè наведено по малку. Некои актерки некогаш ги купуваат фустаните со кои се појавуваат на доделувањето …

Повеќе

Скандалозната Блек позираше без градник: Модна катастрофа

Ниту едно појавување на раперката Блек Чајна, која е позната по бројните скандали во јавонста, не може да помибе без деколтирано издание. И на доделувањето на Оскарите во Лос Анџелес во прв план ги ставила своите оперирани гради. Таа облекла долг црн фустан со сини детали на ракавите, кој го …

Повеќе

Кијану на Оскарите дојде со мајка му, а сите мислеа дека тоа е неговата девојка

Омилениот холивудски актер Кијану Ривс на овогодинешните доделувања на Оскарите ја понесе својата мајка, Патриција Тејлор. Но, иако со тој потег заработи дополнителни симпатии од јавноста, предизвика и конфузија. Имено, во описот на нивната фотографија од црвениот тепих на агенцијата Getty Images неговата мајка ја замениле со неговата девојка, 47-годишната …

Повеќе

На синоќешниот црвен тепих, режисерот му оддаде почит на Коби Брајант

На неодамнешните доделувања на Греми наградите во Стејплс центарот во Лос Анџелес, Коби Брајант беше во срцата на сите присутни. Посетителите, но и пејачите му оддадоа почит на кошаркарската легенда која трагично загина тој 26 јануари во хилихоптерска несреќа. На синоќешните доделувања на Оскарите, режисерот Спајк Ли, на црвениот тепих …

Повеќе

Кијану без Александра на црвениот тепих: Еве со кого тој дојде на Оскарите (ФОТО)

Многумина очекуваа Кијану Ривс на црвениот тепих да се појави со својата девојка Александра, но тој всушност, изненади со своето друштво. Обожаваниот холивудски актер одлучи дека придружба на Оскарите ќе му биде ни помалку, ни повеќе, туку неговата мајка Патриша Тејлор. Ваквиот потег ја воодушеви публиката, но се чини дека, …

Повеќе

Актерот Били Портер со бизарна златна креација на Оскарите (ВИДЕО)

Актерот Били Портер веднаш го привлече вниманието на црвениот тепих во театарот „Долби“, каде вечерва се доделуваат Оскарите. Тој избра доста специфичен, дури и малку бизарен стајлинг, со корсет изработен од злато и здолниште со впечатлив дезен. Пердувите на корсетот се изработени од 24-каратно злато, а на нозете носеше чевли …

Повеќе

Били Ајлиш повторно изненади со изборот на облека, откри дека песната за Бонд веќе е готова

Младата Били Ајлиш, која неодамна триумфираше на Греми, оваа вечер ќе има свој настап за време на доделувањето на Оскарите. Во интервјуто на црвениот тепих таа откри дека веќе ја напишала песната за претстојниот филм за Џејмс Бонд. billie talks about her outfit on the #Oscars red carpet pic.twitter.com/FQfhbTapbh — …

Повеќе

Атиџе даде кратко интервју на црвениот тепих (ВИДЕО)

На турски јазик, за медиумската компанија beIN, Атиџе Муратова го даде своето прво интервју на црвениот тепих. Таа, заедно со целата екипа на „Медена земја“, вечерва е во очекување на доделувањето на наградата во двете категории во кои филмот е номиниран. Едно е сигурно, Атиџе Муратова ги освојува сите симпатии …

Повеќе

Џанел Моне едноставно БЛЕСКА на црвениот тепих (ФОТО)

Џанел Моне оваа година ќе настапи на вечерашното доделување на Оскарите. На црвениот тепих таа го украде вниманието со неверојатна блескава креација. Овој фустан е дизајн на модната куќа Ралф Лорен. Биле потребни дури 600 часа за да се изработи, а во него се вградени 168.000 Сваровски кристали. The 'Electric …

Повеќе

„Медените“ подготвени: Еве како изгледаат на црвениот тепих (ФОТО)

Тамара, Атиџе, Самир, Љубо, Фејми, нашата медена екипа, зачекори на оскаровскиот црвен тепих. Цела Македонија со нетрпение го очекува моментот на прогласување на победниците во категориите Најдобар странски филм и најдобар документарен филм. На социјалните мрежи се појавија фотографии од екипата на „Медена земја“, а како и секогаш, Атиџе Муратова …

Повеќе