Актуелно
Почетна / Сцена / На синоќешниот црвен тепих, режисерот му оддаде почит на Коби Брајант

На синоќешниот црвен тепих, режисерот му оддаде почит на Коби Брајант

На неодамнешните доделувања на Греми наградите во Стејплс центарот во Лос Анџелес, Коби Брајант беше во срцата на сите присутни. Посетителите, но и пејачите му оддадоа почит на кошаркарската легенда која трагично загина тој 26 јануари во хилихоптерска несреќа.

На синоќешните доделувања на Оскарите, режисерот Спајк Ли, на црвениот тепих се прошета во сако кое беше во боите на Лејкерси, а на реверот му беше извезен бројот 24.

View this post on Instagram

Da Lee’s Are In Da House.💜💜💜

A post shared by Spike Lee (@officialspikelee) on

loading...