Актуелно
Почетна / Слајдер / „Медените“ подготвени: Еве како изгледаат на црвениот тепих (ФОТО)

„Медените“ подготвени: Еве како изгледаат на црвениот тепих (ФОТО)

Тамара, Атиџе, Самир, Љубо, Фејми, нашата медена екипа, зачекори на оскаровскиот црвен тепих. Цела Македонија со нетрпение го очекува моментот на прогласување на победниците во категориите Најдобар странски филм и најдобар документарен филм.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од екипата на „Медена земја“, а како и секогаш, Атиџе Муратова е во центарот на вниманието. Таа носи креација на Тања Кокев, која е инспирирана од традиционалните турски кафтани.

Ready to hit the carpet.

Публикувахте от Samir Ljuma в Неделя, 9 февруари 2020 г.

Македонската публика вечерва стиска палци за „медените“, а среќа им посака и дизајнерката Тања Кокев преку нејзиниот фејсбук-профил.

loading...