Кои се трите најарогантни знаци во Зодијакот?

од Vladimir Zorba

Ѕвездите велат дека за овие три хороскопски знаци нема никој поважен од нив самите. Нивните желби и потреби се секогаш на прво место, тие се самодоволни и апсолутно не сметаат дека тоа е проблем.

Јарец

Со луѓето родени во овој знак тешко ќе знаете на што сте. Тие сакаат да имаат сè под контрола и се прилично кул. Кога не се добро расположени, подобро е да не бидете премногу близу до нив. Тие се склони кон ненадејни промени во расположението. Сепак, тие не сметаат дека е маана, тие се такви какви што се и очекуваат другите да ги прифатат, пишуваат на веб-страницата Your Tango.

Лав

Лавовите отворено ќе ви кажат зошто мислат дека се подобри од вас и, ако се обидете да им противречите, тие прилично ќе ве навредат. Злото што се јавува кај Лавот, всушност произлегува од неговиот егоцентризам. Тие сакаат светот да се врти околу нив, а ако не, им станува непријатно. Тие се всушност нивните најголеми обожаватели.

Девица

Иако од една страна се многу несигурни и полни со комплекси, Девиците се многу вообразени луѓе. Тие силно сакаат да се фалат пред другите, не се радуваат на туѓ успех и секогаш мислат дека се во право. Ова им олеснува да изгубат пријатели затоа што стануваат заморни со текот на времето. Освен тоа, Девиците сакаат сè да држат под контрола затоа што тоа е единствениот начин да се воведе ред во нивните животи. Сепак, проблемот се јавува кога ќе го испробаат со сите околу нив.

Слични содржини