Костовски: Денешната пресуда е силен удар врз остатоците од режимот и нов пораз за Мицкоски (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

„Денешната пресуда против обвинетите во предметот „Тврдина-Таргет“ е потврда дека времето на партизираното судство, времето кога некои беа над законите е завршено. Во Република Северна Македонија се случува правда, законите важат за сите подеднакво“, вели Мартин Костовски, пратеник на СДСМ.

„Изречена е првата пресуда за нелегалното прислушување што Сашо Мијалков и врвот на ВМРО-ДПМНЕ со години го практикувале“, посочува тој.

Слични содржини