Ковердејл сними „Коронавирус блуз“: Еве што ѝ порача на пандемијата

од Elena Daskalova

Фронтменот на Вајтснејк е во изолација поради состојбата во светот, па ја искористи приликата со музика да ги орасположи обожавателите.

Вајтснејк, како и многу други бендови, поради коронавирусот откажаа бројни настапи и турнеи. Ковердејл сними кратко видео во кое на коронавирусот му порача „Fuck off“.

Погледнете и слушнете како тоа звучи:

Слични содржини