Актуелно
Почетна / Хроника / Кривична пријава за кумановец, пренесувал дрва без лиценца

Кривична пријава за кумановец, пренесувал дрва без лиценца

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.О. (48) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

Како што информираат од МВР, на 01.10.2019 на локалниот пат Куманово – село Лопате, пријавениот со товарно возило „Мерцедес“ во негова сопственост, вршел јавен превоз на огревни дрва без лиценца.

loading...