Куќата на Барби се појави на Airbnb и стана вирален хит (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Барби ќе помине неколку дена подалеку од нејзината куќа од соништата во Малибу бидејќи мора многу добро да се подготви за премиерата на нејзиниот филм на 21 јули. Филмот за најпознатата кукла во светот, со Маргот Роби и Рајан Гослинг во главните улоги, е создаден под режисерската палка на Грета Гервиг, која заедно со нејзиниот сопруг Ноа Баумбах го напиша и сценариото за овој филм, кој несомнено ќе стане голем летен хит на бокс офисот.

Пред премиерата, Барби го „постави“ својот дом од соништата во Малибу на Airbnb за најголемите обожаватели; едно ноќевање за двајца гости кои ќе бидат домаќини од Кен и кои ќе можат да резервираат од 17 јули во 19:00 часот.

Бидејќи Барби нема да биде присутна, Кен ја искористи приликата да и даде свој личен печат на заедничката куќа. Забележливо е во декорацијата, во парчињата кои го исцртуваат домот и секако вклучува лизгалки! Но, она што таа не се осмели да го промени е бојата на ѕидовите, кои и понатаму се препознатливата розова која Барби најмногу ја сака.

Куќата се наоѓа во Малибу (Калифорнија, Соединети Американски Држави), на 40 минути возење од Лос Анџелес и нуди прекрасен поглед на брегот. Ќе може да се изнајмува ноќта меѓу 21 и 22 јули, само за едно ноќевање и за две лица. Изнајмувањето на куќата на Барби е целосно бесплатно, што е одлука на Кен, кој повеќе го цени сурфањето отколку математиката.

Куќата од соништата на Барби има поглед на море, базен, клима уред, Wi-Fi… Кога ќе стигнете таму, поминете низ гардеробата на Кен за да најдете облека за плажа, танцувајте на подиумот или земете ја гитарата и пуштете ги омилените песни, скокнете во „инфинити“ базенот или однесете дома сувенир – свој комплет лизгалки и жолта и розова „буги“ штица.

Сè што треба да направите е да се пријавите почнувајќи од 17 јули во 19:00 часот на airbnb.com/kendreamhouse, а гостите се одговорни за нивниот превоз до Малибу.

Слични содржини