Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

од Stefanija Kuzmanovska

Вечерва се одржa првото полуфинале на Евровизија на кое настапија претставници на 16 земји.

Десет држави се пласираа во финалето. Македонија не е меѓу нив.

Во финалето во сабота ќе ги гледаме Норвешка, Израел, Русија, Азербеџајн, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија и Украина.

Слични содржини