Македонската химна прв пат се слушна на ЕП (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Mакедонската химна за првпат вчера беше интонирана на едно фудбалско европско првенство.

Големиот број навивачи на трибините на Националната арена во Романија, како и фудбалерите во еден глас ја пееја македонската химна.

 

Слични содржини