Малолетничка силувана од 19-годишно момче

од Nikola Popovski

Полицијата привела 19-годишно момче поради обљуба на малолетно девојче од тетовско.

-На 21.03.2023 во 18.45 часот во с.Радуша, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го лишиле од слобода М.И.(19) од с.Крушопек, скопско, затоа што извршил обљуба врз малолетничка од тетовско село. Тој бил задржан во полициска станица, велат од МВР.

Против момчето ќе биде поднесена кривична пријава по документирање на настанот.

Слични содржини