Манчевски: Иако сам, барем можам без маска да славам (ФОТО)

од Берта Китинска

Министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски дома од изолација ги следеше изборните резултати на овие предвремени парламентарни избори.

„Иако сам, барем можам без маска да славам. Победа. Продолжуваме напред. Ставивме крај на минатото“, напиша на својот Фејсбук профил.

Министерот вчера објави дека ќе оди во самоизолација откако се потврдило дека возачот и заменик министерот се позитивни на коронавирус.

Иако сам, барем можам без маска да славам. :)ПО-БЕ-ДА!Продолжуваме напред. Ставивме крај на минатото

Публикувахте от Damjan Manchevski в Сряда, 15 юли 2020 г.

 

Слични содржини