Маж и жена тепале куче кое им заклало 15 кокошки, добија кривична пријава

од Stefanija Kuzmanovska
335 прегледи

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.М.(66) и М.М.(61), двајцата од с. Љубодраг, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „мачење животни“.

„Пријавените, на 24.01.2023 во с.Љубодраг со тврди предмети го удирале кучето на нивниот сосед Д.Н., откако влегло во нивна штала и усмртило 15 нивни кокошки“, информираат од МВР.

Слични содржини