Актуелно
Почетна / Слајдер / Млад прилепчанец се кладел онлајн со туѓа картичка

Млад прилепчанец се кладел онлајн со туѓа картичка

ОВР Прилеп до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против А.Ц.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Пријавениот, искористувајќи ги податоците од платежната картичка на Е.У., извршил повеќе плаќања за спортско обложување на интернет страна, стекнувајќи се со противправна имотна корист, а на штета Е.У.

loading...