Морничаво: Ванеса Брајант откри како дознала дека Коби е загинат

од Nikola Popovski

Ванеса Брајант, сопругата на трагично повредената НБА ѕвезда и еден од најдобрите играчи во историјата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби, откри како дознала за смртта на нејзиниот сопруг.

И се чини дека не може да биде пострашно.

Како што откри за време на сведочењето на судењето на полицајците осомничени дека ги фотографирале мртвите тела на Коби Брајант и ќерката Џана, кои исто така загинаа во хеликоптерска несреќа, првите информации за несреќата ги добила од семејната асистентка, која рекла дека пет лица преживеале (што подоцна се покажало дека не е точно).

Бидејќи асистентката не знаела ништо повеќе, Ванеса се обидела да ги добие Коби или Џиана преку телефон, но тие не одговориле.

„Додека го држев телефонот и се обидував да го добијам мојот сопруг, почнав да добивам известувања „Почивај во мир, Коби“, „РИП Коби“. „Мојот живот не е ист од тој момент“, истакнала таа.

Потсетуваме, Коби и Џана Брајант загинаа на 26 јануари 2020 година, кога хеликоптерот во кој се наоѓаа се урна поради лошите временски услови во Калабасас, Калифорнија.

Освен Брајант и неговата ќерка, животот го загубија уште седум лица.

Слични содржини