Актуелно
Почетна / Македонија / МВР: За неносење маски казнети над 400 лица

МВР: За неносење маски казнети над 400 лица

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 423 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

loading...