На скопска гинекологија родено бебе со коронавирус

од Берта Китинска

Бебе родено на скопската клиника за Гинекологија се заразило со Ковид 19 од својата мајка.

Министерот за здравство Венко Филипче ја потврди информацијата, но кажа дека ќе биде направен уште еден тест за да се потврдат сомнежите.

 

loading...

Слични содржини