Најнов ковид-биланс: Повеќе оздравени отколку заразени пациенти

од Nikola Popovski
443 прегледи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле направени 1.514 тестирањe, а регистрирани се 135 нови случаи на коронавирус.

Билансот по градови изнесува: Скопје – 91, Куманово – 14, Кавадарци – 7, Струга – 4, Прилеп – 3, Битола, Струмица, Свети Николе, Крива Паланка и Демир Хисар – по 2, Штип, Кочани, Гевгелија, Виница, Валандово и Кратово – по 1 лице.

Регистрирани сe 330 оздравени пациент од: Скопје – 116, Куманово – 28, Велес – 23, Прилеп – 15, Крива Паланка, Штип и Кочани – по 14, Кавадарци и Битола – по 9, Свети Николе, Гевгелија и Кратово – по 6, Кичево и Ресен – по 4, Пробиштип – 3, Виница, Неготино и Македонска Каменица – по 2, Гостивар, Радовиш и Крушево – по 1 лице.

Досега во земјата се направени вкупно 1.366.002 тестирања на Ковид-19.

Слични содржини