НАСИЛСТВО ВО НОВ БЕЛГРАД: Маж претепал жена на улица (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

На социјалните мрежи се појави видео од насилство на улицата д-р Иван Рибар во Нов Белград.

Видеото е објавено на Инстаграм профилот „Moj_beo_grad“, а во описот на објавата се вели дека инцидентот се случил во неделата вечерта. На видеото се гледа како маж удира девојка.

Како што е наведено, тој наводно ѝ го скршил мобилниот телефон од нејзината глава, а на видеото се гледа како ја удира со рацете и нозете.

Додека лежела на земја, напаѓачот наводно ја влечел девојката кон автомобилот, а таа давала отпор.

Според описот на видеото, таа влегла во автомобилот, а лицето кое било сведок на целиот инцидент истакна дека случајот наводно веќе бил пријавен во полиција.

Слични содржини