Актуелно
Почетна / Магазин / Неделен хороскоп: Биковите ќе имаат многу добра недела

Неделен хороскоп: Биковите ќе имаат многу добра недела

Овен

Доколку сте слободни, имате потреба да бидете со некоја сталожена личност и не сакате компромиси. Зафатените, не го занемарувајте партнерот поради работата, туку обидете се да поминете повеќе слободно време заедно. Можен е прилив на пари.

Бик

Оваа недела е многу добра. Се оди како што треба и ги завршувате обврските на време. Ќе имате поддршка од претпоставениот за се што сакате да направите. Обидете се да не носите нагли одлуки. Што се однесува до љубовта, имате зголемена потреба за слобода, што можеби не е добра идеја.

Близнаци

Комуникацијата со останатите ќе биде подобра до крајот на неделата. Лесно се договарате со колегите. Не нервирајте се, туку дадете го својот максимум. Одбегнувајте соработка со машки личности бидејќи може да дојде до недоразбирање. Што се однесува до љубовта, не враќајте се на старите приказни. Доколку сте зафатени, не оптеретувајте го партнерот со своите проблеми.

Неделниот хороскоп за останатите знаци, прочитајте го ТУКА.

loading...