Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Какви штетни емоционални навики имаат хороскопските знаци?

Штетните емоционални навики можеби не можеме да ги отфрлиме во еден ден, но ако почнеме да ги препознаваме, веќе сме направиле значаен чекор во нивното совладување. Многу е лесно да заборавиме до каде се границите на толеранција на општеството и поединците и да мислиме дека нашите емоции треба да бидат …

Повеќе

Неделен хороскоп: Биковите ќе имаат многу добра недела

Овен Доколку сте слободни, имате потреба да бидете со некоја сталожена личност и не сакате компромиси. Зафатените, не го занемарувајте партнерот поради работата, туку обидете се да поминете повеќе слободно време заедно. Можен е прилив на пари. Бик Оваа недела е многу добра. Се оди како што треба и ги …

Повеќе

Овие се четирите најемпатични хороскопски знаци

На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема доблест која ја немаат сите, бар не толку изразена како кај овие хороскопски знаци. Рак Оние кои се родени во знакот Рак можат да бидат …

Повеќе

Никогаш не се предаваат: Овие хороскопски знаци се родени борци

И додека некои личности се откажувааа од се, постојат и такви кои никогаш не го прават тоа. Кога се во прашање овие вторите, астролозите сметаат дека таквите најчесто се раѓаат во три хороскопски знави кои упорноста и борбеноста им се најистакнати карактеристики и токму поради тоа се чест пример за …

Повеќе

Какви ќе бидете кога ќе остарите? Дознајте според хороскопскиот знак

Против одминувањето на годините не можеме ништо да преземеме, туку да почнеме да се гордееме со тоа што сме успеале за тоа време да го направиме и постигнеме. Сите ние различно старееме и различно гледаме на тоа што животот ни носи. Сакате да дознаете нешто повеќе за себе во тој …

Повеќе

НЕ СЕ НИ ОБИДУВАЈТЕ: Овие хороскопски знаци се човечки детектори на лаги

Постојат луѓе кои дури и да ја измислите совршената лага, ќе ја препознаат и дури и ќе ви дадат до знаење дека се свесни дека лажете. Со нив подобро е да не си играте, да не се обидувате да ги измамите или да скриете нешто. Полесно е да ја кажете …

Повеќе

Овие хороскопски знаци отворено зборуваат за своите чувства и секогаш ќе се тука да ве ислушаат

Кога некој ќе ве праша како сте, дефинитивно не очекува дека ќе почнете да му зборувате за се и сешто. Но, без оглед на тоа, некои луѓе навистина имаат моќ да ве ислушаат кога имате проблеми и секогаш се тука за вас. Рак: Се што сакаат да зборуваат се чувства …

Повеќе

Како хороскопските знаци реагираат на карантин и самоизолација?

Малку забава во овие денови сигурно нема да ни пречи, а ако се препознаете во некој од описите, веројатно и ќе си го подобрите расположението. А веќе на сите ни е јасно дека доброто расположение го подобрува имунитетот. Па, зошто да не? Прочитајте како реагира секој хороскопски знак на карантинот: …

Повеќе

Личностите родени во овој хороскопски знак важат за најквалитетни пријатели

Тие се верни, добронамерни и искрени, а пријателите ретко ги менуваат. Според хороскопот, Јарците важат за најдобри и најквалитетни пријатели кои може да ги имате. Имено, со знакот Јарец владее Сатурн, што ја објаснува нивната мудрост и широк спектар на знаење кое сакаат да го споделат со сите. Иако на …

Повеќе

Пролетен љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци

Без разлика дали сте сингл или вашето срце веќе некому припаѓа, пролетта е идеално време да внесете помали или поголеми освежувања во вашиот љубовен живот. Еве што им носи птолетта на сите хороскопски знаци кога е љубовта во прашање: Овен Оваа пролет ќе ви донесе неколку изненадувања, поради кои ќе …

Повеќе