НОВ ИНЦИДЕНТ ВО СРБИЈА: Ученичка повредила девојче со нож во основно училиште

од Stefanija Kuzmanovska

Ученичка во ОУ „Втори октомври“ во Зрењанин денеска е повредена во напад со нож од тринаесетгодишна ученичка од тоа училиште, соопштено е денеска, пренесува N1.

Според полициското соопштение, повреденото девојче е пренесено во болница во Зрењанин.

Природата на повредите не е соопштена, а истрагата на полицијата е во тек.

Слични содржини