Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Скопјанец уапсен во Градски парк

При полициски претрес во Градскиот парк спроведен во попладневните часови на 15 март, кај 32-годишен скопјанец бил пронајден нож. Полицајците го привеле скопјанецот поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје. По документирање на случајот, против 32-годишникот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе

Скопјанец вооружен со нож шетал низ град

Рано утрово во 02.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„АСНОМ“, при извршен преглед кај И.Б.(20) од Скопје, пронашле нож. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе

Со нож им се заканувал и ги малтретирал жената и трите малолетни деца – кривична пријава за тетовец

СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.Ф.(42) од с.Палатица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Пријавениот, подолг период психички и физички ги малтретирал негова сопруга А.Ф.(38) од с.Палатица и нејзините три малолетни деца. На 13.12.2019 во семејниот дом …

Повеќе

НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ЗОШТО: Ѕвездата од „Капетан Америка“ ѕверски ја убила својата мајка

Актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31 декември, откако полицијата открила дека со нож ја избодела нејзината мајка. Инцидентот се случил на 20 декември во Канзас сити. Фицџералд е обвинета за убиство од втор степен, а наскоро треба да излезе пред судот. Погребот на мајка ѝ е закажан за …

Повеќе

Четворица малолетници приведени за нападот со нож на дете во Бутел

 СВР Скопје ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца на возраст од 16 години, еден на возраст од 15 и еден на возраст од 12 години), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ и против С.О., татко на 12-годишникот, поради постоење основи на сомнение …

Повеќе

Средношколец од „Арсени Јовков“прободен со нож од соученик

Средношколец во СУГС „Арсени Јовков“ бил прободен со нож од соученик, попладнево за време на расправија. Инцидентот го потврдија од МВР. -Во 11.08 часот во СВР Скопје било пријавено дека во ГОБ „Наум Охридски“ било донесено повредено малолетно лице. Според пријавеното, малолетникот околу 10.50 часот по претходна вербална расправија, бил …

Повеќе