Орбан за победникот на Светското: „Типувам на Србија“

од Vladimir Zorba

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, потсети на Твитер дека денес почнува Светското првенство во Катар и рече дека се обложува дека Србија ќе го освои Мундијалот.

„Светското првенство почнува. Што мислите, кој ќе победи? Типувам на Србија“, напиша Орбан на Твитер.

Инаку, репрезентацијата на Унгарија не се пласираше за учество на Светското првенство во Катар.

Слични содржини