Ова се најсуровите хороскопски знаци

од Берта Китинска
456 прегледи

Секој хороскопски знак има свои доблести и маани, но кај некои суровоста доминираат во карактерот.

Шкорпија

Шкорпиите ја презедоа титулата најсуров знак.Тие немаат проблем да газат секој што ќе им пречи на патот и да ги изманипулираат за да го добијат она што го сакаат.Тие обично немаат сочувство кон луѓето повредени, згора на тоа, тие се однесуваат како да е виновна таа личност затоа што им застанала на патот.Не обидувајте се да ги измамите, бидејќи Шкорпијата е секогаш чекор пред вас.

Рак

Тој е најчувствителен и истовремено еден од најсуровите знаци.Не е проблем луѓето родени во знакот на рак да одвојат време само за да создадат целосен хаос во нечиј живот. Раковите одат во крајности – понекогаш се слаткоречиви, а потоа покажуваат голема огорченост.Ако Ракот почувствува дека сте го изневериле на некој начин, тој ќе стори се за да ви го направи животот мизерен и сигурно ќе успее во тоа.Тие често користат црн хумор, свесни дека индиректно ќе ги повредат луѓето околу нив, што намерно ќе предизвика посакувани конфликти.Нивната изразена суровост честопати ги истера луѓето од нивната околина и затоа го заслужуваат второто место.

Овен

Овните се способни да направат вистински, нервен слом кога работите не одат во насоката што ја замислуваа.Кога се нервозни, тие нема да ве повредат со своите постапки, но нивните зборови ќе сечат како најостри ножеви. Кога бурата ќе помине, обично им е жал и подготвени се да се покајат и да побараат прошка.Не паѓајте на нив, за да не станете жртви на нив додека не ги извадите од животот.

Јарец

Јарците се ладни и емотивно недостапни, па затоа им се чини недостапни на луѓето околу нив. Тие веруваат дека нивната мора да биде последна и дека секоја нивна мисла без дискусија мора да се слушне.Јарците со задоволство ќе ви раскажат приказна и ќе се жалат на тоа како некој им правел неправда во минатото, а потоа добил застрашувачка кармичка казна.

Лав

Лавовите се толку популарни и харизматични што е тешко да не ги сакате.

Но, ако Лавот се чувствува загрозен, тој ќе се сврти кон вас и ќе ве распарчи.Тие се господари на одмазда, го прават тоа намерно и систематски.Претставниците на овој знак треба секогаш да бидат први во сè, и секогаш да бидат во центарот на вниманието, па затоа честопати чувствуваат љубомора и лутина поради нечиј туѓ успех.

Слични содржини