Актуелно
Почетна / Слајдер / Почина затвореник во Идризово

Почина затвореник во Идризово

Вчера во 10:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 09:00 часот во КПУ „Идризово“ бил пронајден починат 72-годишниот затвореник С.П. од Скопје, без траги на насилство.

На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е известен и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција – информира МВР.

loading...