Почетна / Македонија / Починаа три лица од коронавирус, најмладиот е од Скопје на возраст од 44 години

Починаа три лица од коронавирус, најмладиот е од Скопје на возраст од 44 години

Во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19.

Коронавирус

Починати се тројца пациенти, еден од Битола (73 г.), еден од Демир Хисар (73 г.) и еден од Скопје (44 г.).

Сите пациенти се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 11.128, бројката на оздравени пациенти е 6.972, на починати е 500, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.656.

loading...