Почнува сезоната на Близнаци: 10 интересни факти за најснаодливиот знак на Зодијакот

од Берта Китинска

Факт е дека Близнаците, исто како и останатите хороскопски знаци, имаат неколку различни лица, но не во вистинската смисла на тој збор.Не е лесно да се разберете или пак да се спријателите со Близнаците, а тоа го знаат сите кои во своето опкружување имаат некој со тој хороскопски знак.

1. Луѓето мислат дека сте дволични само поради карактеристиките на вашиот хороскопски знак.

2. Мора да им објаснувате на луѓето дека колку повеќе сте саркастични со нив во разговорот, значи дека толку повеќе тие ви се допаѓаат.

3. Не знаете како да им објасните на луѓето дека ви е потребно да ве остават на мир неколку дена или подолг период.

4. Имате феноменална идеја, феноменална…

5. Често ви се случува да сфатите дека флертувате со некого само затоа што ви се допаѓа како личност, а за тоа да не сте свесни.

6. Постојано сте на вистинска вртелешка од емоции, 7 дена во неделата, 365 дена во годината.

7. Вашето расположение е променливо.

8. Не може да прошетате по улица, а да не наидете на минимум пет луѓе чија животна приказна ќе ја дознаете со само 10-минутен разговор.

9. За вас целиот живот е една непрекината „журка“ .

10. Вие претставувате совршено несовршена комбинација на карактеристики.

Слични содржини