Повреден осуденик при пожар во битолскиот затвор

од Nikola Popovski

Вчера избувнал пожар во битолскиот затвор, при што еден осуденик бил повреден, информираа од МВР.

-На 26.02.2024 во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено – поправната установа Затвор Битола во с.Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола, стои во полицискиот билтен.

Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

 

Слични содржини