Повторно се шегуваат со Мората и неговиот проблематичен грб

од Vladimir Zorba

Најдобриот стрелец на Челзи, Алваро Мората, уште еднаш ги разлути навивачите на „сините“ со неговата мистериозна повреда на грбот.

Откако менаџерот на Лондон, Антонио Конте објави дека Шпанецот не може да игра до крајот на сезоната, самиот Мората објави видео кое покажува дека неговиот грб и не е толку лош.

Напаѓачот танцува и ја крева својата девојка (најмалку 50 кг) без да покаже знаци на болка.

Тоа ги налути навивачите на Челзи кои се искажаа против играчот и побараа од него да ја оправда платата од повеќе милиони фунти месечно.

Слични содржини