Претрес во Скопје, пронајдени марихуана и куршуми

од Milan1

„Вчера во 20.05 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Л.М.(27) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со претходно издадена судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и 31 куршум.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Слични содржини