Приведен криминалец осуден на 6 години затвор

од Берта Китинска

Полицијата денеска приведе криминалец осуден на 6 години затвор.

-Денеска во 13:40 часот на ул.„Димче Ковачески“ бб, во с. Франгово, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, го приведоа З.Б.(54) за издржување казна затвор од шест години. Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа за издржување на казната, соопштија од МВР.

loading...

Слични содржини