Пронајдена дрога и нож кај млад скопјанец во Градскиот парк

од Stefanija Kuzmanovska

Кај млад скопјанец пронајдена дрога и нож.

На 03.01.2023 во 21.10 часот во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.Ч.(20) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени марихуана и нож, соопшти полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични содржини